Подолання освітніх втрат на уроках англійської мови

   

Як міжнародні, так і вітчизняні експерти в галузі освіти наголошують на актуальності питання вирішення шляхів подолання освітніх втрат (learning losses) і розривів (learning gaps). Дослідження свідчать про негативні наслідки  для розвитку особистості та добробуту цілих суспільств, серйозних економічних наслідків. Звичайно ж, слід пам’ятати і про тенденцію до накопичення та поглиблення у разі відсутності вчасних та ефективних заходів з їх виявлення та подолання.

Читання англійською мовою у початковій школі

 У навчанні англійської мови велика увага приділяється читанню, тому що воно є важливим джерелом отримання іншомовної інформації і ефективним засобом навчання. Мистецтво читання складає основу для формування інформаційних вмінь та оволодіння комунікативною компетенцією. Саме ці вміння дозволяють дитині ефективно орієнтуватися в зростаючих інформаційних потоках, створити надійну основу для розвитку та вдосконалення вмінь говоріння, а також письма та аудіювання.

  Читання – це один із видів мовленнєвої діяльності, що має велике пізнавальне значення і фактично реалізує всі три основні цілі навчання – практичну, виховну і загальноосвітню. Читання є рецептивним видом мовленнєвої діяльності, який включає техніку читання і розуміння того, що читається, і належить до письмової форми мовлення. Матеріалом для читання виступають тексти, які за своїм змістом і формою відповідають рівню розвитку і навченості молодших школярів, а також вимагають від них повного і точного розуміння прочитаного.

  Оволодіння технікою читання на початковому ступені та вдосконалення її в наступних класах є обов’язковим складником навчання читання англійською мовою і одним з основних завдань шкільного курсу навчання іноземної мови. Зараз підростає нове покоління дітей, для яких не достатньо традиційних методів навчання, від кожного уроку вони чекають чогось більш цікавого і сучасного. Отож, вчителю, є привід і необхідність бути у постійному творчому пошуку. Шукаючи, застосовуючи нові прийоми та завдання на уроках, можна досягти максимального підвищення ефективності уроку, високих практичних результатів, зберегти і розвинути інтерес до вивчення іноземної мови

  Окрім звичних паперових книг, зараз в Інтернеті доступні тисячі цифрових збірників оповідань, але ще цікавіший спосіб заохотити дітей до читання – це створити власні збірники оповідань, де можна розповідати власні історії, адаптовані безпосередньо до потреб та інтересів учнів. 

  7 корисних безкоштовних веб-сайтів, де можна створювати дитячі онлайн книги:

3. My Storybook 

7. Studentreasures

Приклади дитячих книжок можна переглянути у розділі "Books and vocabularies"